Ukrainian chortch in Niagara Falls

Католицька Українська Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Niagara Falls)

Catholic Church St Mary – Nativity of the Mother of God (Niagara Falls)

Католицька Українська Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Ніагара Фоллз)

👉Адреса: 6248 Main St, Niagara Falls, ON L2G 6A4

👉Телефон: +1 905 354 7876

👉Веб-сайт: https://www.stmarysukrainian.com

👉Facebook: https://www.facebook.com/St-Marys-Ukrainian-Church-Niagara-Falls-1690975144555369/

👉а служить тут отець Victor Nazartchyk з 14 січня 2001 року

Це напевно одна з моїх найулюбленіших церков у нашому регіоні. Церква є унікальною, так як збудована без єдиного цвяха. Приходячи в церкву ти дістаєш спокій та заряджаєшся позитивом. Отець Віктор завжди тебе вислухає та дасть слушну пораду.

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці була заснована в 1951 році українцями, які приїхали до Канади в передвоєнні та післявоєнні роки. Першим священиком був Г.Бойко. Спочатку, до побудови церкви, богослужіння проводилися в старому залі, який знаходився поряд із резиденцією.

Нинішня церква порівняно молода – збудована у 1988 році та освячена єпископом Борецьким. Велику допомогу у будівництві храму зробила родина Картофелів, а також родини Плащанських, Казанівських, Сембаїв, Дмитерків, Брухів, Криворучків, Гарасів, Морозів та багатьох інших. Ці люди хотіли не просто збудувати храм, а створити особливий український духовний центр для себе та своїх нащадків. Сподівалися, що своєю унікальною архітектурою церква Різдва Пресвятої Богородиці в Ніагара-Фоллз зацікавить не лише українців, а й віруючих інших національностей. Як виявилося, вони були праві – церква дійсно справляє незабутнє враження на тих, хто відвідує її вперше.

Неоціненним внеском у будівництво храму стала наполеглива сумлінність і самовідданість архітектора Стецура з Торонто та будівельників із західної Канади, які збудували цю унікальну церкву без цвяхів. Віталія Литвина (нині покійного), різьблених іконостасів (іконної стіни) та мальованих ікон.

Будь-хто може прийти до храму не лише помолитися, а й подумати про вічність та насолодитися ароматом дерев’яних каркасів, з яких побудована Церква.

Відвідувачі також можуть придбати смачні українські страви: голубці, пироги, різні солодощі, виготовлені парафіянами під керівництвом добродійки Оксани.

Відвідувачам також дозволяється припаркувати свої автомобілі та відправитися на екскурсію по прекрасному місту Ніагара Фоллз.

Приїжджаючи на відпочинок в Ніагару з сім’єю та друзями, обов’язково відвідайте церкву Різдва Пресвятої Богородиці – тут вас завжди раді вітати.

Отець Віктор та добродійка Оксана ведуть дуже активну участь у житті Української громади, їх завжди можна побачити на усіх святкуваннях. Також вони співають у гурті Карпати.

Подивитися коротеньке відео про церкву Різдва Пресвятої Богородиці та послухати пісню гурту Карпати можна за посиланням: https://youtu.be/ZY0r1nhRyoo

Share

Written by:

53 Posts

View All Posts
Follow Me :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.