Як будувати кредитну історію

Як будувати кредитну історію

Як будувати кредитну історію.

Ваша кредитна історія- одна з найважливіших фінансових величин в Канаді. Без хорошої кредитної історії ви точно не візьмете іпотеку чи кредит на машину. Кредитна історія створює рівень довіри до вас.

Кредитний рейтинг цифрова величина від 0 до 850 балів. Як тільки ви прибуваєте в Канаду і відриваєте картку, ваш скор(рівень) буде доволі низьким. Чув, що українцям відразу дають 700балів. Але на практиці такого не бачив. Мій був 600 приблизно. За 3.5 місяців в Канаді він став 712. Обновлюється кожний місяць.

⠀Відповідь на питання: який треба скор, щоб дали іпотеку.

Це комплексне питання, яке залежить не тільки від кредитного скору, але без нього іпотеку вас не бачити. Станом на 1 липня 2020 року CMHC (Canada Mortgage and Housing Corporation) збільшила скор на отримання іпотеки до 600-680 балів. Це мінімум, який потрібен для отримання іпотеки ( звісно, наряду із іншими вимогами).

Що впливає на ваш кредитний рейтинг? Як його запустити в космос?

✅Користуєтесь кредиткою. Знаю, багатьом незвично. Мені дуже незвично. Я ніколи дома не має кредиток, все купував дебетом. Але треба. Скажіть собі, що треба, бо це тут важливо. «Коли в Римі, роби як римляни»(с).

✅Не використовуйте більше 35% балансу. Скажімо, якщо кредитка на 1000кад, то використовуйте максимум 350кад. Чому? Якщо будете в 0 юзати кредитку, Equifax and TransUnion (це дві приватні компанії, які перевіряють ваш скор) подумають, що ви в зоні ризику, бо вам більш треба коштів. Скор буде рости повільно. В мене були випадки, коли на моїй картці було 400кад, при ліміті в 2500 кад. Це не смертельно, але краще уникати.

✅Погашайте відразу кредитку. Намагайтесь погашати не мінімальну суму, яку потрібно, а більше. Як можете. 20-30-50% відразу. Я намагаюсь брати гроші і відразу закривати повністю. Ненавиджу бути винним комусь.

✅Ні в якому разі не забувайте хоча б частково погашати. Якщо у вас дата 20 числа поточного місяця, закиньте гроші (10-50кад) до того числа. Майте на увазі, що деякі банки, скажімо CIBC зараховують кошти протягом 5 робочих днів. В дружини був такий випадок, коли ми закинули кошти до дня Х, а вони прийшли вже після. Неприємненько.

✅На кредитний скор також впливає кількість кредитних карток, яку ви маєте. Я розумію, що перші півроку вам ніхто не дасть 2-у кредитну картку. Якщо ви її отримаєте все ж таки, то вам дуже пощастило. Маючи роботу, стабільний заробіток, я подавався на 2-у кредитну картку. Але мені відмовили, сказали, що можна тільки через пів року. Якщо ви подаєтесь на кредитку, а вам відмовляють, це теж негативно впливає на ваш рейтинг.

‼️Невеликий лайвхак, як мати 2 кредитки картки – другу можна оформити в костко. Там вам її дадуть без проблем.‼️

✅Підключіть регулярні платежі до кредитки. Інтернет, комунальні, чи інші платежі. Це буде тільки позитивно впливати на ваш рейтинг.

✅Час. Як довго ви користуєтесь кредиткою. Якщо ви тільки почали, рейтинг низький, з часом він буде рости.

✅Міксований кредит. Для нас це не дуже актуально зараз, бо ніхто позик нам зараз не дасть.

Що це означає? Окрім кредитної картки, вам потрібно зробити кредитну лінію, взяти авто в кредит, заплатити за навчання в кредит, взяти кредит на будинок. Це все позитивно впливає на ваш кредитний рейтинг також. Все буде з часом.

Share

Written by:

53 Posts

View All Posts
Follow Me :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.