Ukrainian Catholic Church of St. Cyril and Methodius

Parish Praznik in the Ukrainian Catholic Church of St. Cyril and Methodius

Празник St. Cyril and Methodius

Празник St. Cyril and Methodius святкується, як пояснив нам отець Ярослав, в день заснування церкви Ukrainian Catholic Church of St. Cyril and Methodius. Тому ми вирішили покопатися трішки в історії. І ось, що ми дізналися:
Першими українськими піонерами, які оселилися в Сент-Катаринсі, були Гнат Назар у 1912 році та Григорій Горгота, який прибули із Торонто у 1914 році.
З 1937 року богослужіння в українських церквах відбувалися нерегулярно в приватних домівках.
У 1939 році регіон Ніагара був переданий під пастирську опіку молодого енергійного отця Ісидора Борецького, який проживав у Брентфорді. Тепер богослужіння відбувалися більш регулярно, у підвалі собору святої Катерини Олександрійської. У 1942 році перший церковний комітет взяв на себе відповідальність за підготовку планів церкви. У 1943 році було придбано земельну ділянку за 600 доларів на перехресті QEW і Ніагара-стрит. Відомий архітектор, священик Філіп Рух, який уже спроектував і збудував багато українських церков у візантійському стилі в Західній Канаді та Онтаріо, погодився завершити проектні плани і будівництво церкви. Будівництво почалося навесні 1944 року. Наступного травня Божественні літургії відправлялися у власній церкві.

У серпні 1947 року

У серпні 1947 року єпископ канадських українців Вінніпезький Василій Ладика відвідав Св. Катерини і освятив наріжний камінь нової церкви.

1 січня 1950 року єпископ Борецький освятив добудовану церкву, щоб у ній можна було проводити всі богослужіння.

Протягом наступних десяти років під пастирською опікою отця Ярослава Чижа парафія побудувала резиденцію, встановила постійні лавки та виплатила наявну іпотеку.

З жовтня 1962 року були закінчені вітражі, добудовано церковне подвір’я, погашена іпотека на будівлю парафіяльної школи. Наступним етапом розвитку став іконопис інтер’єру храму, виконаний Ігорем Сухацевим.

Урочисте освячення іконостасу та внутрішнього іконопису звершив Блаженніший Патріарх Йосиф Сліпий 8 жовтня 1976 року.

2 травня 1998 р. відбулася церемонія офіційного призначення свв. Церква Кирила та Мефодія як історичне місце Відповідно до Закону про спадщину Онтаріо, що робить її п’ятою церквою спадщини в Сент-Катарінс.

Приємно, що у нас є можливість не тільки святкувати Празник, який у цьому році вдався на славу, але і відвідувати храм кожної неділі. niagarka.ca/welland-rose-parade-and-theater-lingua-vaudeville/

Дякуємо отцю Jaroslaw Lazoryk, парафіянам та усім хто долучився до підготовки і безпосередньо до самого святкування 🙌 Було дуже затишно, усе по-домашньому.

Запрошуємо усіх відвідати St. Cyril and Methodius Ukrainian Catholic Church за адресою: 14 Rolls Avenue, St. Catharines, ON

Niagarka Info News – Ukrainian Niagara Niagara support Ukraine https://www.niagarasupportukraine.ca

Share

Written by:

53 Posts

View All Posts
Follow Me :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.